вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Трибината на ГДОМ: Гостиварчани масовно во одбрана на Македонија

gostivar-3_thumb_medium500_300

Последни вести

Граѓанското движење за одбрана на Македонија вечерва одржa трибина во Гостивар.

Трибината на ГДОМ се одржa во салата до општинската зграда, која беше претесна за сите гостиварчани  кои отворено застануваат зад иницијативата за одбрана на Македонија.

gostivar-2

Во Граѓанското движење за одбрана на Македонија членуваат историчари, научници, професори, новинари, глумци и други интелектуалци.  ГДОМ досега одржа трибини во неколку градови во Македонија, меѓу кои Битола, Велес, Штип, Куманово, Кавадарци.

gostivar

gostivar-1

Најчитани вести