петок, 31 март 2017  |  Вести денес: 0

Трибини на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово и Свети Николе

mk-ideja-360x202

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи две трибини во рамки на кампањата “На Македонија и треба твојата идеја”.

  • Првата трибина ќе се одржи во 17:30 часот во Дом на култура во Лозово.
  • Втората трибина ќе се одржи во 20:30 часот во Дом на култура во Свети Николе.

На трибините ќе присуствуваат и ќе се обратат високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, предводени од Владимир Пешевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Најчитани вести