сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

Трибини на ВМРО – ДПМНЕ во Македонски Брод и Кичево

mk-ideja-360x202

Поврзани вести

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“.

Првата трибина ќе се одржи во 17:30 часот во Дом на култура во Македонски Брод, а втората трибина ќе се одржи во 20:30 часот во Дом на култура во Кичево.

На трибините ќе присуствуваат и ќе се обратат високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, предводени од Антонио Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Најчитани вести