Трибини на ВМРО-ДПМНЕ во Струга и Охрид

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”.

Првата трибина, како што соопшти партијата, ќе се одржи во 17:30 часот во хотел Дрим во Струга, а втората трибина со почеток во 20.30 часот ќе се одржи во Дом на култура „Глигор Прличев” во Охрид.

На трибините ќе присуствуваат и ќе се обратат високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ предводени од Антонио Милошовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.