недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тричковски: Да се прикажеме во вистинско светло против Камерун

TRICKOVSKI VISTINSKO SVETLO

Поврзани вести

Одлична игра и позитивен резултат во пријателскиот дуел против фаворизираната селекција на Камерун најави и крилниот напаѓач на фудбалската репрезентација на Македонија, Иван Тричковски.

„Камерунската репрезентација се подготвува за Светското првенство и веројатно нивната цел во подготвителниот период ќе биде со позитивни резултати на ваков тип натпревари да ја подигнат самодовербата пред настапот на мундијалот. За нас, периодот е подготвителен пред септемвриските квалификации, работиме со нов селектор, во тимот има неколку нови играчи, се адаптираме на новите услови и методи на работа со цел подготвено да ги дочекаме важните натпревари. Против Камерун и Катар ќе бидеме максимално сконцентрирани да оствариме позитивен резултат и се надевам дека ова е почеток на една нова генерација која и во однос на атмосферата и во однос на резултатите ќе биде на повисоко ниво. Условите тука се одлични, тренинзите исто така, ни преостанува да се прикажеме во вистинско светло и да се бориме за позитивен резултат”, изјави Тричковски за сајтот на ФФМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести