вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тричковски две години во Ал Наср

t

Последни вести

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски потпиша две годишен договор со тимот на Ал Наср, клубот од Дубаи, кој се натпреварува во првенството на Обединетите Арапски Емирати.

Тричковски доаѓа во Ал Наср на барање на својот поранешен тренер од АПОЕЛ, Србинот Иван Јовановиќ, со кого имаше одлична соработка и играше една сезона во Лигата на шампионите.

Тричковски неодамна спогодбено го раскина договорот со беглискиот Клуб Бриж, каде дојде во 2012 година, но не успеа комплетно да се наметне, па минатата сезона ја одигра како позајмен играч во редовите на Васланд Беверен.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести