петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Тричковски двоен стрелец за Ал Наср

ivan trickovski

Поврзани вести

Македонскиот интернационалец во редовите на Ал Наср, Иван Тричковски беше најзаслужен за победата на неговиот тим во Гулф купот.

Ал Наср славеше со 2:1 против тимот на Ајман, а двата погодока ги постигна токму нашиот Тричковски – по еден во двете полувремиња.

Ова е четврта победа за тимот на Ал Наср во исто толку натпревари, и во моментов е на првото место на табелата во групата А.

Најчитани вести