петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Триесестдневен притвор за осомничениот за убиството на младиот Гостиварец

По предлог на надлежен јавен обвинител, судија на претходна постапка определи мерка Притвор во траење од 30 дена за лицето кое само се пријави во полициска станица како учесник во завчерашното пукање во Гостивар кога животот го загуби 26-годишен гостиварец, јавуваат од Основното Јавно Обвинителство.

pritvor

Поврзани вести

По предлог на надлежен јавен обвинител, судија на претходна постапка определи мерка Притвор во траење од 30 дена за лицето кое само се пријави во полициска станица како учесник во завчерашното пукање во Гостивар кога животот го загуби 26-годишен гостиварец, јавуваат од Основното Јавно Обвинителство.

Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лицето за сторено кривично дело Убиство од член 123 од Кривичниот законик.

За расветлување на кривично правниот настан веќе се издадени повеќе наредби за вештачење на подигнатите материјални траги и предмети, огненото оружје и возилото на осомничениот.

Повеќе детали за убиството што вчера го потресе Гостивар на следниот линк.

Најчитани вести