вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Триесет и две деца загинаа во пожар во автобус во Колумбија

autobus-pozar-voznja-iriski-venac-1328585176-82979

Поврзани вести

Триесет и две лица загинаа во пожар кој избил во автобус во Колумбија.

Во несреќата повредени се 24 деца и едно возрасно лице, кои се здобиле со изгореници по телата. Тие веднаш биле пренесени во болница и се наоѓаат во критична состојба, поради што постои опасност бројот на жртвите да се зголеми.

Децата биле на возраст меѓу една и седум години.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести