четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тригодишно дете почина од струен удар, во кадата паднал фен?

hrvatska policija

Последни вести

Тригодишно дете почина од струен удар во Загреб, Хрватска. Според информациите во хрватските медиуми детето најверојатно починало од струен удар, откако во кадата паднал фен прклучен во струја.

Две екипи на Брзата помош се обидувале да го реанимираат детето еден час, но не успеале.

Настанот се случил синоќа околу 20 часот, причините за трагедијата сеуште се непознати, но соседите за локалните медиуми тврдат дека детето починало од струен удар.

Најчитани вести