среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тригодишното дете што исчезна во Штип е пронајдено мртво

dete

Последни вести

Тригодишното момченце кое вчера исчезна од домот на неговиот дедо во Штип, утрово е пронајдено мртво. Полицијата врши увид на местото каде е пронајдено телото на младиот Чинар Сулејманов.

До утрово траеше потрагата на полицијата и семејството по момчето кое последен пат беше видено завчера вечерта кога излегло од домот и се упатило кон куќата на неговиот дедо.
Се’ уште не се знаат причините за смртта на детето кое често питачело на плоштадот во Штип.

Најчитани вести