понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Тригодишно дете загина во сообраќајна несреќа во кратовско

Тригодишно дете загина во тешка несреќа во кратовско

teska-nesreka500

Поврзани вести

Тригодишно дете загина синоќа во сообраќајна несреќа што се случила во село Туралево, кратовско откако возило мерцедес со бугарски регистерски ознаки управувано од М.С.(45) од Крива Паланка удрило во детето.

Како што соопшти МВР, страотната несреќа се случила околу 20:30 часот, а детето кое во сообраќајката се здобило со тешки телесни повреди починало на самото место.

Извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести