понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тримесечно бебе фрлено на хауба во центарот на Скопје

bebesko race

Поврзани вести

Се’ уште непознато лице утрово фрлил тримесечно бебе на хауба во центарот на Скопје и си заминал.

Како што дознава „Прес 24“ од полициски извори, анонимен минувач пријавил во полиција дека непознат маж го фрлил бебето врз хауба од автомобил паркиран на улицата Никола Вапцаров, поточно пред старата зграда на Министерството за финансии и си заминал. Бебето веднаш било згрижено во Детстката Клиника.

Нема информации во каква состојба е детето ниту пак кој го оставил таму.

Полицијата го потрди случајот.  Повеќе детали најавува за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести