четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тринаесет лица повредени при пожар во зграда во Минеаполис

Шестмина од повредените се во критична здравствена состојба

mineapolis pozar

Поврзани вести

Голема огнена стихија зафати трикатна зграда во американскиот град Минеаполис при што 13 лица завршија во болница, јавува телевизијата Си-Би-Ес Њус.

Шестмина од повредените се во критична здравствена состојба. Од Итната медицинска помош во градот информирале дека луѓето превезени во болница имале повреди од изгореници до трауми предизвикани од пад или скокање низ прозорец во обид да се спасат во огнот, јавува Асошиејтед Прес.

Во зградата прво се чула експлозија, а потоа избувнал и пожарот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести