понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тринаесет сообраќајки во изминативе 24 часа во Скопје

soobrakajka

Поврзани вести

Тринаесет сообраќајки во кои се повредени дванаесет лица се случиле во изминативе 24 часа на подрачјето на Скопје.

Од нив, четири се со последица материјална штета и девет со последица телесна повреда во кои со телесни повреди се здобиле девет возачи, еден велосипедист и еден пешак.

Според евиденцијата на сообраќајната полиција, се случиле уште четири незгоди со мала материјална штета во кои е пополнет Европскиот извештај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести