среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тринаесетмина примени во болница со повреди поради снегот

US-WEATHER-SNOW

Последни вести

Тринаесет лица кои се здобиле со повреди откако паднале на снег се примени на Клиниката по хирушки болест „Св.Наум Охридски“ во Скопје од вчера па до 8 часот изутринава. 

Повредите главно им се скршеници на подлактици, а едно лице е со фрактура на подколеница, информираат од Клиниката. 

Најчитани вести