петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Трите жртви во експлозијата се од селото Ѓавато

bogdanci_thumb_medium500_280

Последни вести

Утрово околу 9 часот и 30 минути експлодирала фабриката за полнење на плински боци во Богданци.

Во експлозијата има три жртви и неколку повредени. Двајца од загинатите се повозрасни мажи.

Инаку, трите жртви во експлозијата се жители на село Ѓавато и биле блиски роднини на сопственикот на фабриката, јавува Канал 5.

bogdanci-foto500

Фото: Курир

Најчитани вести