понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Триумф на Верона во Калчото

verona-500

Поврзани вести

Фудбалерите на Верона со пресврт го совладаа тимот на Палермо со 2:1 во последниот меч од второто коло во Серие А.

Верона со овој триумф стигна до првата победа оваа сезона, по ремито во првото коло, додека Палермо останува на еден бод.

Домашниот тим до победата дојде на интересен начин, преку пресврт со голови постигнати од пенал и еден автогол.

Палермо поведе со голот на Васкес во 18-тата минута, а потоа Тони донесе израмнување во 41-та минута од пенал. Конечниот резултат го постави Пизано во 77-та минута кој ја затресе сопствената мрежа.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести