Свет

Трогателен момент: Taткото го гушка синот кој банда го фрлила од мост (ВИДЕО)

Трогателен момент: Taткото го гушка синот кој банда го фрлила од мост  (ВИДЕО)
Трогателен момент: Taткото го гушка синот кој банда го фрлила од мост
Фотографијата која го обиколи светот и разбуди искрени, силни емоции, е фотографирана во моментот кога таткото го пронаоѓа својот син како лежи покрај грмушка, откако момчето било приморано да скокне од мост висок 135 метри. Детето го преживеало падот, но поради тешките повреди по 15 дена починало во болница.Аријел Ескаланте Перез (12) од Гватемала е храброто момче што направи нешто многу човечко. Имено, кога го пресретнала банда и му рекла да избере дали ќе се убие себе си или возачот на автобус, тој избрал самиот да си го одземе животот.
Бандата на Ариел му понудила дали сака да биде убиен со мачета или да скокне од мост. Тој го избрал второто и го преживеал падот од 135 метри, но помошта пристигнала предоцна.

gvatemala

Спасувачката екипа, на чело со неговиот татко го барале Ариел три дена без престан и на крајот го пронашле. Го однеле во болница и 15 дена се обидувале да го вратат во животот, меѓутоа, безуспешно.

g

g1