четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Трогателна порака на една мајка за загинатиот херој Жарко Кузмановски

zarko_thumb_medium500_407

Последни вести

Шест полицајци загинаа, а 30 се повредени во полициската акција за сузбивање на терористичка група што вчера беше изведена во Куманово.

zarko

Еден од загинатите е Жарко Кузмановски (1981) од Брвеница. Ова потресно сведоштво на социјалните медиумите говори за неговите херојски погледи на животот и за неговата големина како човек.

Жарко почивај во мир. Колку и да е животот суров искрено се надеваме дека има луѓе кои вечно ќе те паметат. Ти се нашиот херој, а такви херои и се потребни на Македонија.
Сочувство до неговата фамилија и фамилиите на останатите загинати.

Најчитани вести