четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Трогателно: Најневините жртви на соборениот малезиски авион

crashkids

Поврзани вести

Во соборениот малезиски авион „Боинг 777“, познат како лет МХ – 17 имало и 80 деца.

На фотографијата се претставени дел од дечињата, кои за жал ги изгубија животите при падот на авионот.

Меѓу нив има 3 бебиња, а многумина од жртвите се браќа и сестри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести