четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Тројца авганистански високи полициски службеници се отпуштени поради нападот во Кабул

kabul

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи на Авганистан отстрани од функцијата тројца високи полициски службеници, поради нападот во Кабул, при што загина најмалку 21 лице, пренесе „АФП“.

Отпуштени се началникот на полициската станица на десетиот реон на Кабул, началникот на Секторот за криминални истраги и шеф на полициски одред.

„Тројца полицајци се ослободени од должноста , зашто не ја вршеле совесно својата работа“, изјавил авганистанскиот министер за внатрешни работи Мохамад Омр Даудзај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести