четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тројца беровци добија кривична за бесправна сеча на дрва

Тројца беровци добија кривична за бесправна сеча на дрва

Тројца беровци добија кривична за бесправна сеча на дрва

Последни вести

Поради, бесправна сеча на три кубни метри дрво, полицијата поднела кривична пријава за кражба против беровците М.К.(30), С.К.(31) и З.М.(35).

На 16 август околу 16 часот на местото викано Караматлија во атарот на селото Двориште, тројцата била фатени како сечат дрва на парцела во државна сопственост. Со тоа ЈП Македонски шуми било оштетено за 63.000 денари, наведува МВР.

 

Најчитани вести