петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 29

Тројца членови од семејството вмешани во убиството на Јелена?

јелена

Поврзани вести

Полицијата од самиот почеток на истрагата имала индиции дека некој од најблиското опкружување на свирепо убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ на некој начин е вмешан во убиството.

Врз основа на денешната истрага полицијата речиси е сигурна дека најмалку тројца членови од семејството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е вмешана во нејзиното убиство, додека за еден и натаму се вештачи движењето и контактите од 2 април, дента кога е убиена пејачката, дознава српски Курир.

Извор на весникот од истрагата вели дека полицијата од самиот почеток имала индиции дека некој од блиските на Јелена на некој начин е вмешан во убиството.

-Тој што го направил ова се добро испланирал и одлично го познавал нејзиното движење тој ден. Мотивот се уште го истражуваме, но дефинитивно во прашање е огромна страст, омраза, бес и невозвратени чувства, зборува соговорник на Курир.

Најчитани вести