Крими хроника

Tројца гостиварци загинаа кај Приштина

Tројца гостиварци загинаа кај Приштина
Tри лица загинаа во тешка сообраќајна незгода што се случила близу Приштина, јавуваат албанските медиуми.

Жртвите, како што јавуваат медиумите, се од Гостивар.

soobrakajka 2