петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Тројца малолетници заминале од Дом без известување

uciliste-25-maj-mji-15-nasss

Поврзани вести

Социјален работник во ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми – Скопје во полициската станица Чаир пријавил дека во непознат правец се оддалечиле три деца на возраст од четиринаесет, тринаесет и единаесет години.

Од Јавната установа велат дека децата не се исчезнати, туку дека од училиште не се вратиле во институцијата. Оттаму додаваат дека знаат каде се децата, меѓутоа кога некое од децата ќе излезе без известување од установата, тие имаат обврска да пријават во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести