недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тројца мртви во поплавите во Романија

Опреа изјави дека тројца лица се водат како исчезнати, а дека се евакуирани околу 250 лица поради поплави. Тој изјави дека 86 села се поплавени на југот на земјата е најлоша ситуацијата каде што се влева реката Ведеа.

romanija

Поврзани вести

Во поплавите кои ги погодија јужните делови на Романија за време на викендот загинаа тројца лица.
Министерот за внатрешни работи Габријел Опреа соопшти дека еден човек го изгубил животот кога неговата куќа ја однело лизгалиште, а дека две лица загинаа во поплави блиску до Букурешт.

Опреа изјави дека тројца лица се водат како исчезнати, а дека се евакуирани околу 250 лица поради поплави.
Тој изјави дека 86 села се поплавени на југот на земјата е најлоша ситуацијата каде што се влева реката Ведеа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести