петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Тројца Палестинци убиени, а петмина ранети во израелски напад

Smoke rises from buildings in Gaza City following Israeli airstrikes

Поврзани вести

Тројца Палестинци се убиени, а петмина се полесно ранети во израелски напад во централниот дел на Појасот Газа.

Трите жртви се наоѓале во куќа во бегалскиот камп Нусерат.

Според податоците на службата 79 Палестинци се убиени од вторникот, кога беа обновените нападите на двете страни по неуспехот на преговорите за примирје, кои беа водени со посредство на Египет.

Во ракетен напад од Газа вчера е убиено едно израелско дете.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести