среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Тројца повредени во сообраќајка кај радовишкото село Калуѓерица

Во несреќата учествувале автомобили „опел вектра“ со бугарски таблички управувана од М.Ц. (22) од Добрешинци, Василево и „фолксваген поло“ со радовишки ознаки управувано од 41 годишниот М.М. од Радовиш.

policija

Последни вести

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа која претпладнево околу 10.50 часот се случила на магистралниот пат Струмица-Радовиш, одноносно на крстосницата пред селото Калуѓерица.

Во несреќата учествувале автомобили „опел вектра“ со бугарски таблички управувана од М.Ц. (22) од Добрешинци, Василево и „фолксваген поло“ со радовишки ознаки управувано од 41 годишниот М.М. од Радовиш.

Со полесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатничката од „вектрата“, А.Ѓ. од Радовиш кои се пренесени во струмичката болница. Сообраќајот поради увидот беше во прекин, но веќе делницата е отворена за сообраќај.

Најчитани вести