Македонија

Тројца повредени во сообраќајката на патот Росоман- Кавадарци

Тројца повредени во сообраќајката на патот Росоман- Кавадарци

Во сообраќајката која попладнево се случи на патот Росоман- Кавадарци се повредени три лица.

Околу 16.20 часот на овој регионален пат се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобила. Сообраќајот беше во прекин во двата правца до 17.30 часот.

Портпаролката на СВР Велес, Анита Стојковска информира дека увидот е во тек, а според првичните информации три лица се повредени.