сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тројца повредени во тешка сообраќајка кај Драчево

soo

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа во која три лица се повредени се случила предмалку на патот од Драчево кон Долно Лисиче, објави  Курир.

Според информациите на Курир, во несреќата учествувале комбе и автомобил „Форд“, двете во скопски регистерски таблички.

Првично, повредени се три лица кои се упатени кон Ургентниот центар, но нема информации за карактерот на нивните повреди.

Од СВР Скопје ја потврдуват информацијата и додаваат дека повеќе детали ќе бидат познати по завршување на увидот кој е во тек.

 

Најчитани вести