недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тројца повредени за време на претстава во Лондон

„Фуерта брута“ на својата веб- страница ја рекламирала претставата како возбудливо сценско искуство од кое запира здивот.

cirkus

Поврзани вести

Три лица се повредени кога се срушил дел од сцената во текот на акробатската претстава „Фуерца брута“ во „Раундхаус“ во населбата Камден во северниот дел на Лондон.

Еден од очевидците рекол дека се срушил делот кај техничарите и публиката. Трите лице, кои што биле повредени, се префрлени во болница.

Претставата била прекината, а членови на организацијата рекле дека следната претстава ќе се одржи според планираното, но дека од истата ќе биде исфрлена сцената со која што се случил инцидентот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести