петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тројца работници загинале при одрон на карпи

karpi-530x272

Поврзани вести

Тројца работници загинале од одрон на карпи додека работеле на санација на патниот правец Грамш – Муглица.

Двајца од работниците  се со албанско државјанство, а третиот е италијански инженер.

Во несреќата се повредени уште тројца други работници кои со тешки повреди биле префрлени во болницата во Елбасан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести