(ФОТО) Тројца ранети во пукање во Лондон

244

Во престрелка на станицата од лондонската подземна железница Кингсбери ранети се три лица, пренесува електронското издание на весникот The Sun.

Во кусата информација се наведува дека полицијата и службата за итна медицинска помош примиле повици околу 21.45 часот во понеделникот ноќта по локално време, и биле известени за пукање во Кингсбери, потврдил полицискиот портпарол.

Додал дека споменатата станица од подземната железница и сообраќајниците кои водат кон областа во моментот се блокирани и оти е започната истрага.

Засега нема информации за состојбата на ранетите. Се додава дека, исто така, засега нема приведени во врска со инцидентот.

Во малку подоцнежна изјава од Скотланд Јард велат дека престрелката засега не се третира како терористички чин.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.