четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 47

Тројца разбојници ограбиле момче во автобус

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

полиција

Последни вести

Тројца разбојници завчера ограбиле момче во градски автобус во населбата Пинтија.

Како што соопшти МВР, кражбата Б.Ј. (25) ја пријавил вчера во 09.45 часот во Полициска станица – Драчево, а се случила на 08 август во 14.10 часот во населба Пинтија, во градски автобус.

– Три непознати лица извршиле разбојништво врз него. Сторителите со закана со нож му одзеле мобилен телефон и 1.600 денари, наведуваат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести