понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тројца штипјани ограбиле скопјанец во Аеродром

grabe

Последни вести

Тројца разбојници вчера околу 21 часот на булеварот Србија во Скопје извршиле разбојништво над Д.М.(39) при што му одзеле oколу 8.500 денари и два мобилни телефони, во вкупна вредност од околу 30.000 денари, соопшти СВР Скопје.

Според информации на полицјата, разбојниците избегале, а откако оштетениот го пријавил случајот, припадници на единицата „Алфа“ ги привеле тројца осомничени Т.Б.(26), Н.Т.(26) и М.К.(26) сите од Штип.

Најчитани вести