недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тројца сириски мигранти открени во возило кај „Романовце“

ilegalci-ilegalni-imigranti-betaa-1347871835-209240

Последни вести

Тројца сириски државјани се откриени ано утринава на автопатот Скопје – Куманово кај наплатната рампа „Романовце“.

При извршена контрола на автомобил „тојота“ со скопски регистарски ознаки управувано од Џ.Б.(42) од Битола, се пронајдени тројца сириски државјани.

Лицата се приведени за понатамошна постапка.

Најчитани вести