сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Тројца скопјани уапсени за пукањето на Клинички

klinika-564x272

Поврзани вести

Тројца скопјани се успасени за инцидентот што се случи утрово во комплексот клиники Мајка Тереза.

Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено оружје.

Сите тројца уапсени се од Скопје од кои едниот е 30- годишен, другиот 34-годишен, додека третиот 36 годишен.

Повреден е дежурниот лекар Љ. О. (41) кој е во животна опасност. Дел од порталите објавија дека напаѓачите се лица од албанска националност.

Најчитани вести