понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 31

Тројца турски војници загинаа во експлозија на бомба

бомба

Последни вести

Тројца турски војници загинаа во експлозија на бомба која денеска се случи во провинцијата Тунџели на југозападот на Турција.

Експлозијата била предизвикана од рачно изработена бомба поставена покрај пат меѓу Тунџели и Елазиг.

Во тој регион има голем број крвави пресметки меѓу армијата и бунтовниците од ПКК откако минатата година пропадна примирјето.

Најчитани вести