сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Тројца возачи шверцувале 110 бегалци

Сто и десет бегалци се откриени дека во последниве 24 часа илегално влегле во земјава. Единаесет мигранти од Иран се откриени вчера во возило „рено 19“ кое го возел 21-годишниот А.В. од Кочани.

Момче пронајдено мртов во Неготино

Момче пронајдено мртов во Неготино

Последни вести

На автопатот Гевгелија-Скопје, од страна на мешовит патролен тим, во камиот „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од пријавениот, биле пронајдени 69 мигранти од Авганистан, Пакистан, Ирак и Сирија, додека на автопатот Демир Капија-Велес во камион „мерцедес“, се откриени мигранти од Авганистан, Ирак и Конго.

Против возачите на трите возила се поднесени кривични пријави, а бегалците се пренесени во соодветни државни кампови и домови.

Најчитани вести