среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тројката на Антиќ избрана за потег на сезоната

antic

Последни вести

Атланта утринава загуби и во четвртиот натпревар од финалната серија против Кливленд, со што се збогуваше од шампионските амбиции.

Сепак навивачите на “јастребите” веднаш се зафатија со изборот на најдобрите пет потези помеѓу своите кошаркари, а првото место го завзеде нашиот поранешен репрезентативец, Перо Антиќ.

Неговата тројка под фаул против Индијана беше избрана за потег на сезоната во тимот на Атланта.

Најчитани вести