понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тројно убиство во Кавадарци

pistol

Последни вести

Тројно убиство се случило денеска во Кавадарци. Според првичните информации, зет ги убил таткото, мајката и сестрата на неговата сопруга по што избегал.

Неофицијално случајот околу 16 часот го пријавила сопругата на убиецот. Од полицијата потврдуваат дека има пријава за починати три лица, но повеќе детали не се откриваат.

Убиството, најверојатно се случило во домот на убиените, а зетот по извршеното дело избегал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести