петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тропската бура Кристобал прерасна во ураган

08L.track

Поврзани вести

Тропската бура Кристобал откако го напушти реонот на Бахамските острови прерасна во ураган.

Националниот центар за урагани во Мајами соопшти дека во моментов ураганот се наоѓа на околу 1.000 километри југозападно од Бермудите и има ветрови што достигнуваат 120 километри на час, а се движи на исток со брзина од четири километри на час.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести