сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тропската олуја во САД прераснува во ураган

Американските меторолози соопштуваат дека очекуваат тропската олуја „Кристина“, која се појави на југозападниот брег на Мексико, во текот на оваа недела да прерасне во ураган.

3039---meksiko,-oluja-9793939657-1_675x0

Поврзани вести

Американските меторолози соопштуваат дека очекуваат тропската олуја „Кристина“, која се појави на југозападниот брег на Мексико, во текот на оваа недела да прерасне во ураган.

Националниот центар за урагани во Мајами, Флорида, соопштува дека вчера во попладневните часови олујата се наоѓала на 255 километри југозападно од Хуантехо, Мексико. Олујата се поместува на запад со брзина од 4 километри на час и се очекува да продолжи во тој правец со иста брзина кон морето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести