четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Трудница и нејзиното двегодишно дете прегазени на пешачки

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Несовесен возач прегази бремена жена и нејзиното двегодишно детенце на пешачки премин во Смедерево.

Се работи за 21-годишна бремена девојка и нејзиното двегодишно детенце кои биле прегазени од несовесен возач, кој не и дал предност иако таа ја туркала количката со детето на пешачки премин.

Против 38-годишниот возач А.Ј. ќе биде покрената кривична за делото кое го направил.

За среќа, трудницата и бебето сега се во добра состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести