петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Трудница загина во тешка сообраќајка, бебето починало во болница

soobrakajka

Поврзани вести

Трудница загина во тешка сообраќајна несреќа која се случила на патот Пониква – Кочани.

Дваесет и тригодишната Емилија К. настрадала во страотната сообраќајка која се случила синоќа во 18:40 часот кај местото викано Етемија.

Со автомобилот управувал нејзиниот дваесет и шестгодишен сопруг, кој во еден момент изгубил контрола над воланот и автомобилот излетал од патот.

Емилија починала на лице место. За жал, докторите не успеале да го спасат нивното бебе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести