понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Цените на нафтата останаа стабилни

Цените на нафтата денеска се стабилни, поради американскиот национален празник Ден на благодарноста и покрај растечката загриженост од инвеститорите од прекумерните резерви во САД.

nafta noze

Поврзани вести

Еден барел „лесна“ нафта за терминска испорака во Трговската берза во Њујорк поевтини за осум центи, на 92,22 долари по барел, додека северноморската нафта од типот „брент“ на пазарот во Лондон чинела 110,85 долари или еден цент помалку.

На новиот пад на цената на нафтата од Тексас влијаеше постојаното зголемување на резервите во последните 10 седмици, како и извештајот на американското министерство за енергетика.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести