понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

„Црна Гора слабо се бори против корупцијата“

crna-gora-zname

Поврзани вести

Центарот за граѓанско образование (ЦГО) вели дека во Црна Гора нема политичка волја, но и административен капацитет на надлежните институции за борба против корупцијата.

Од ЦГО, по повод деветт декември, Меѓународниот ден за борба против корупцијата, апелирале до претставниците на властите и институциите што ги спроведуваат антикорупциските закони, во целост и објективно да ги применат своите постоечки механизми, за борба против овој проблем, што значително го отежнува развојот на црногорското друштво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести