петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Црвен тепих за граѓаните, утре во Владата

Граѓаните ќе имаат можност да ја посетат Владата и непосредно да се запознаат со работата, начинот на функционирање, спроведување на владините политики, како и со организација на нејзината работа.

vlada

Поврзани вести

Во Владата на Република Македонија утре (петок, 13.12) ќе се одржи манифестацијата „Црвен тепих за граѓаните“, во чии рамки граѓаните ќе имаат можност да ја посетат Владата и непосредно да се запознаат со работата, начинот на функционирање, спроведување на владините политики, како и со организација на нејзината работа.

Во рамките на обиколката на зградата ќе бидат опфатени и Салата за билатерални средби, Кабинетите на Потпретседателите на Владата, Генералниот секретаријат и Дебатната сала.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести