четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тулуз освои голем бод на Велодром

TULUZ BOD VELODROM

Поврзани вести

Најинтересниот неделен натпревар од 24. коло во француската Прва лига, дуелот на “Велодром” помеѓу екипите на Олимпик од Марсеј и Тулуз заврши без победник, 2:2.

Тимот на Ница ја искористи предноста на домашниот терен и забележа минимална победа од 1:0 во првенствениот дуел против екипата на Лил, а пораз од 2:0 но на гостувањето во Рен, запишаа фудбалерите на Олимпик од Лион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести